Kanonierzy skontaktowali się w sprawie transferu Mihailo Mudricka

Koszulka Arsenal jest w kontakcie z Szachtarem Donieck w sprawie transferu ukraińskiego skrzydłowego Mychajło Mudryka, twierdzi Fabrizio Romano. Klub z północnego Londynu chce wzmocnić skład w styczniu, chcąc zdobyć swój pierwszy tytuł mistrzowski od 19 lat.

„Na pewno Arsenal pozostanie zainteresowany i skontaktuje się w celu omówienia transakcji Mykhaylo Mudryka” – twierdzi Romano. „Lubią go, ale wyścig jest otwarty, a Szachtar chce o wiele więcej niż rzekome 50-55 mln euro”.

Klub wcześniej przyglądał się dostępności Ukraińca, ale zdecydował się nie sprowadzać go do Emiratów, po części ze względu na jego cenę 45 milionów funtów. Uważa się, że Mudryk w Koszulki Piłkarskie pozostaje na radarze Arsenalu po oszałamiającym początku sezonu, w którym zaliczył siedem bramek i tyle samo asyst w 14 meczach we wszystkich rozgrywkach.

The Daily Mail, powołując się na dziennikarza Fabrizio Romano w Koszulki Piłkarskie, mówi, że Kanonierzy przezwyciężyli swoje wcześniejsze obawy dotyczące ceny 45 milionów funtów (51 milionów euro) ukraińskiego skrzydłowego i umowy na sprowadzenie 21-latka do północnego Londynu może zostać ukończona w ciągu kilku miesięcy.

Mudryk w Koszulki Piłkarskie strzelił siedem goli w 14 występach dla Doniecka, z czego trzy w Lidze Mistrzów. Jego przybycie z pewnością byłoby mile widziane w północnym Londynie, a on ostatecznie doda wielkiej głębi tym rozległym obszarom.

Jak pokazał Guardiola, kluczowa jest rotacja składu. Arteta będzie się obawiać wypalenia Martinelli lub Saki, którzy będą zmęczeni po swoich kampaniach w Pucharze Świata i już w tym sezonie grali dużo piłki nożnej.