Enna Valencia z Ekwadoru błyszczy w meczu otwarcia

Debiut Kataru w Pucharze Świata zakończył się rozczarowaniem w niedzielę po porażce 2: 0 z Ekwadorem, stając się pierwszym gospodarzem, który przegrał mecz otwarcia.

Był to jedyny mecz dnia przed trzema meczami w poniedziałek. Zakończyło się wynikiem 2:0 na korzyść gości, dzięki dwóm bramkom w pierwszej połowie w wykonaniu Ennera Valencii w Koszulki Piłkarskie.

Zaledwie trzy minuty później sędziowie odwołali coś, co wydawało się być pierwszym golem w meczu, po tym, jak główka Valencii z Ekwadoru zmarszczyła siatkę po rzucie wolnym z dystansu Pervisa Estupinana z połowy boiska.

To kłóci się z przekazem, który Katar często nam opowiadał, a mianowicie, że Katar to naród kochający piłkę nożną, pełen fanów z pasją do tego sportu. Tak twierdził Katar w 2010 roku, ubiegając się o organizację Mistrzostw Świata, i od tego czasu słyszymy to.

Koszulka gospodarza miała niewiele okazji, żadna nie była tak groźna jak Koszulki Piłkarskie Ekwadoru, z pięcioma strzałami na bramkę i zaledwie 47% posiadania piłki. Katar wyciągnął cztery żółte kartki – trzy przed przerwą – i 15 fauli.

Katarska mieszanka naturalizowanych obcokrajowców i nieokreślonych weteranów nie mogła konkurować z La Tri i pokazała, dlaczego mogą być najgorszą z 32 drużyn we własnym turnieju. Po deklasacji w pierwszym meczu na światowej scenie wydaje się, że lata inwestycji rządu Kataru w piłkę nożną się nie opłaciły.

Valencia w Koszulka Ekwador później wślizgnął swoją pierwszą bramkę obok katarskiego bramkarza Saada al-Sheeba po rzucie karnym w 15 minucie meczu. Następnie zdobył drugiego gola głową po dośrodkowaniu tuż przed polem karnym na krótko przed końcem pierwszej połowy.

W pewnym momencie Katar zainwestował w Koszulki Piłkarskie europejskich drużyn klubowych, aby zapewnić najjaśniejszym perspektywom z rozległego systemu farm posmak elitarnej rywalizacji. Zrobił to wszystko z myślą nie tylko o tym turnieju, ale o tej grze, o tej jednej chwili.