Tottenham Hotspur 0 - 2 Leicester City

Tottenham ma nadzieję, że tytuł mistrza Premier League doznał drugiego znaczącego uszczerbku w tylu meczach, gdy spadł do porażki u siebie 2: 0 z Leicester City.

Zawodnicy Leicester ze swoją Koszulki Piłkarskie otrzymali rzut karny na trzy minuty przed przerwą w pierwszej połowie, kiedy Serge Aurier wtargnął do Wesleya Fofany i sprowadził go na ziemię. Vardy podszedł, by wykonać rzut punktowy i przeleciał go środkiem.

Podczas gdy Spurs kontrolował mecz przez większą część połowy, fatalna decyzja Serge'a Auriera w przerwie o przedarcie się przez Wesleya Fofanę w polu karnym zakończyła się testem VAR. Craig Pawson podszedł do monitora i po szybkim potwierdzeniu rzucił karę Leicesterowi. Jamie Vardy z Leicester Koszulki Piłkarskie przeszedł środek obok nurkującego Hugo Llorisa i dał Leicester City 1: 0 do przerwy.

Jednak dzięki Aurierowi jego niedyskrecja przynajmniej ożywiła katatoniczny pojedynek. Spurs nagle musieli ustawić tempo w grze, która wcześniej była rozdzierana strachem. Obie strony wiedziały, że ich przeciwnik był najbardziej niebezpieczny na kontrze, więc nic dziwnego, że ataki były klarowne, a obrona głęboka i przestrzeń była na wagę złota dla najlepszych graczy.

Aurier stracił miękki rzut karny w pierwszej połowie, kiedy sfaulował Wesleya Fofanę w polu karnym, pomimo oddalania się od celu gości.

Mourinho został wcześniej przyłapany na kamerze podczas filmu dokumentalnego „Spurs All or Nothing” firmy Amazon, w którym mówił Aurierowi, że boi się, że wyda „gównianą karę z VAR”.