Wspaniała zabawa Kyliana Mbappé na Mistrzostwach Świata

Piątkowe gry były przystawką. Sobotnia akcja to danie główne. Zaskakujące Maroko kontra Portugalia bez Ronaldo zaczyna się, co samo w sobie jest świetnym pojedynkiem, ale najważniejszym meczem ćwierćfinałowym jest oczywiście potężna Anglia kontra potężniejsza Francja.

Koszulki Piłkarskie Maroko pokonała Portugalię 1:0 w pierwszym meczu dnia i jako pierwsza afrykańska drużyna awansowała do półfinału mistrzostw świata, zanim Francja pokonała Anglię 2:1.

Koszulki Piłkarskie reprezentacji Anglii i Francji ścierała się ze sobą na dwóch poprzednich mistrzostwach świata, z Trzech Lwów w 1966 roku, kiedy drużyna wygrała swój pierwszy i jedyny Puchar Świata, oraz w 1982 roku.

Teraz ta Koszulki Piłkarskie drużyny Maroka to nie jest banda popychaczy, rozumiem, że osiągnięcie tego etapu Pucharu Świata wymaga pewnych umiejętności.

Achraf Hakimi i Hakim Ziyech wyglądają, jakby wrócili do swojej świetności, z Hakimi latającym w górę i w dół skrzydła, dusząc drużynę w defensywie i pokazując zarówno swoje umiejętności dośrodkowań, jak i wykańczania w ofensywie, podczas gdy Hakim Ziyech popisuje się niektórymi własne umiejętności podań w zwycięstwach, które odniósł Maroko.

23-latek w koszulka Francja mistrzostwa świata 2022 prowadzi wyścig o Złotego Buta w Katarze, zdobywając pięć bramek, w tym bramkę w drugiej połowie w wygranym przez Les Bleus 3: 1 meczu z Polską w 1/8 finału w niedzielę.

Mbappé strzelił dziewięć goli na mistrzostwach świata w karierze w 11 meczach, więcej niż Pelé przed ukończeniem 24 lat. Mbappé wyprzedza tylko Justa Fontaine'a wśród francuskich graczy, chociaż rekord Fontaine'a w jednym turnieju, wynoszący 13 bramek w 1958 roku - także jego łączna suma - jest być może o jeden most za daleko, by napastnik Paris-Saint Germain mógł dorównać w Katarze.