Napastnik Manchesteru City, Erling Haaland, „zarabia blisko 900 000 funtów tygodniowo”

Bramkarz Manchesteru City, Erling Haaland, zarabia blisko 900 000 funtów tygodniowo, poinformowano. 22-latek dołączył do Sky Blues za 51 milionów funtów w lecie i od czasu przybycia zaczął biegać po ziemi.

Po tym, jak zaczął się ożywiać w Koszulka Manchester City, może być konieczne coś tak drastycznego jak deportacja, aby położyć kres zdumiewającej serii bramek Haalanda.

Norweg w Koszulki Piłkarskie (22 lata) strzelił zapierających dech w piersiach 19 bramek w 12 występach we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, a także zaliczył trzy asysty.

Zegar może tykać na szansach Erlinga Haalanda na pobicie najważniejszych rekordów w Anglii, ale po tak fenomenalnym początku swojej kariery w Etihad, 22-latek z pewnością ma szansę na kilka kolejnych, zanim zdobędzie odwiesza koszulę City. Oto, na co powinien mieć oko.

Koszulki Piłkarskie City doprowadziła do wielkiego zamachu stanu, podpisując kontrakt z wysoko ocenianym napastnikiem, uruchamiając klauzulę uwolnienia 51 milionów funtów w jego kontrakcie w Dortmundzie – odpierając przy tym konkurencję ze strony Realu Madryt i Barcelony.

Haaland w Koszulki Piłkarskie wygląda pewnie na Złoty But 2022/23 już po ośmiu meczach. Dla napastnika Premier League Złoty But (nagroda dla najlepszego strzelca sezonu) jest jednym z najbardziej cenionych wyróżnień indywidualnych w całej grze.

Manchester City zmierzy się z Southampton na stadionie Etihad w sobotę, ale będą musieli to zrobić bez trzech angielskich gwiazd.

Unbeaten City strzeliło więcej goli niż jakakolwiek drużyna w pięciu wiodących europejskich ligach w tym sezonie i awansuje na szczyt, jeśli wygra lub zremisuje, a liderujący Arsenal gościł Liverpool w niedzielę tylko o punkt przewagi z gorszą różnicą bramek.

Southampton nie zachowało czystego konta w żadnym z ostatnich 18 meczów wyjazdowych w Premier League, zarówno w najdłuższym obecnym biegu, jak i najdłuższym w historii Saints w rozgrywkach. Ogólnie rzecz biorąc, w ostatnim czasie zachowali dwa czyste konta