Saliba był znakomity w Marsylii w zeszłym sezonie

William Saliba z Arsenalu podczas przedsezonowego sparingu między Arsenalem a Evertonem na M&T Bank Stadium 16 lipca 2022 r. w Baltimore w stanie Maryland.

Cóż, teraz wrócił do Koszulki Piłkarskie Arsenalu i znakomicie spisywał się w naszych meczach trasowych w USA i pojawiły się pomruki, że wcześniej ustnie uzgodniono przedłużenie kontraktu, a rozmowy z Artetą i agentem Sailby zaplanowano na ten tydzień.

Przyszłość Saliby w Koszulki Piłkarskie sprowadzi się najprawdopodobniej do czasu gry i będzie miał gwarancję, że we Francji. Jest to mało prawdopodobne w przypadku Arsenalu, ponieważ Arteta ma wiele opcji dostępnych z tyłu.

Podczas gdy Koszulka Arsenal nadal widzi Williama Salibę w swoich planach, Marsylia nie wydaje się, aby zrezygnowała z pozyskania środkowego obrońcy.

Decyzja o wysłaniu go na wypożyczenie w zeszłym sezonie była kontrowersyjna wśród wielu fanów Arsenalu, ale przesłanie Artety w sprawie: Saliba zawsze było konsekwentne – podkreślając, że ruch został wykonany z myślą o najlepszym interesie gracza i Arsenalu.

Francuski obrońca w Koszulki Piłkarskie spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Marsylii, gdzie został włączony do Drużyny Sezonu Ligue 1 i został wybrany Młodym Piłkarzem Roku ligi, pomagając klubowi zająć drugie miejsce za PSG.

Zapytany, czy są jakieś plany przedłużenia obecnej umowy Saliby, Arteta ujawnił: „Zawsze mamy plan – czy możemy go zrealizować, to inna historia! Piłka nożna to naprawdę zabawna gra.

To było pracowite lato dla Arsenalu, który podpisał kontrakt z duetem Manchester City Gabriel Jesus i Oleksandr Zinchenko za odpowiednio 45 milionów funtów i 32 miliony funtów. Francuz może sam grać szeroko, a jeśli jest dostępny do selekcji, oznacza to, że białe mogą również zostać rozmieszczone na pozycji – tak jak przeciwko Chelsea.