Manchester City udostępnił obrońcy Aleksandra Zinchenko kilku klubom Premier League.

Oleksandr Zinchenko był świetnym graczem Manchesteru City, ale pozostaje na peryferiach planów Pepa Guardioli. Pomimo bezterminowego zawieszenia Benjamina Mendy, mistrzowie Premier League nie wystawiali Ukraińca regularnie na lewej obronie.

Zwłaszcza ostatniego dnia, kiedy Zinchenko w Koszulka Manchester City zszedł z ławki w przerwie, aby zmienić grę i rozpocząć cudowny powrót do Aston Villi – nawet zaliczył asystę w wyrównaniu Rodriego.

Uważa się, że Koszulki Piłkarskie Manchester City jest otwarta na pomysł rekrutacji nowego obrońcy tego lata, ale obecnie nie wiadomo, czy postawiliby na gracza z prawej, czy z lewej strony linii defensywnej.

Rzadki zestaw umiejętności, który Zinchenko oferuje jako obrońca i niezawodny pomocnik noszący Koszulki Piłkarskie z doskonałymi właściwościami piłki, byłby bardzo korzystny dla drużyny Evertonu, której brakowało energii w tym sezonie. Lampard mógłby użyć młodego chłopaka jako pomocnika, lewego obrońcy, a nawet wykorzystać go jako iskrę energii z ławki.

Reprezentant Ukrainy zagrał w zeszłym sezonie zaledwie 15 występów w Premier League, a mając 25 lat, mógłby chcieć zapewnić sobie więcej regularnego czasu gry poza stadionem Etihad. Tierney jest pierwszym wyborem w Arsenalu, ale zmaga się z kontuzjami po przejściu z Celticu.

Zinchenko w Koszulki Piłkarskie byłby naprawdę dobrym transferem, ale Newcastle ma inne opcje dostępu. Ma na swoim koncie cztery medale zwycięzców Premier League. Miasto oferujące Zinchenko Newcastle wydaje się być świetnym odbiorem dla Toon. 25-latek z pewnością dodałby do drużyny tę dodatkową jakość.