Atletico Madryt wygrywa 2: 0 z Sevillą.

Atletico Madryt zwiększyło swoją przewagę na szczycie La Liga do czterech punktów dzięki wygranej 2: 0 z Sevillą. Była to pierwsza porażka w 10 meczach we wszystkich rozgrywkach dla in-formowej Sevilli, która zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Atletico rozpoczęło idealny start, gdy Angel Correa z Koszulki Piłkarskie otrzymał podanie od powracającego prawego obrońcy Kierana Trippiera i zaskoczył Sevillę strzałem, który odbił się od najbliższego słupka i dał im prowadzenie w 17. minucie.

Pomocnik Saul Niguez z Atletico Madryt Saul Niguez nr 8 Koszulki Piłkarskie skutecznie odniósł zwycięstwo dzięki potężnemu wysiłkowi z krawędzi pola na 76. miejscu, zdobywając swojego pierwszego gola w sezonie

Atletico przeniosło cztery punkty przewagi nad rywalem Realem Madryt i ma również dwa mecze w ręku, gdy drużyna Diego Simeone walczy o swój pierwszy tytuł mistrzowski od 2014 roku.

Simeone wygrał La Liga, Copa del Rey, Superpuchar Hiszpanii, Ligę Europy (x2) i Superpuchar UEFA (x2), kiedy był odpowiedzialny za Atletico. Nie ma co do tego wątpliwości, ognisty 50-latek przekształcił klub ze śpiącego olbrzyma w europejskie supermocarstwo.

Najbardziej znanym momentem Simeone był tytuł La Liga 2014 - pierwszy od 1996 roku - zdobywając cztery europejskie finały; zdobywając dwie korony Ligi Europy w 2012 i 2018 roku, jednocześnie przegrywając z Realem Madryt w decydujących rozgrywkach Ligi Mistrzów 2014 i 2016.